Dobroczynność wobec nieznajomych

Jest wiele miejsc do których możesz się udać, aby pomóc ludziom. Zabranie dziecka na zbiórkę żywności jest dla niego sposobem na bycie wdzięcznym za wszystko, co ma. Przygotowywanie jedzenia dla bezdomnych to świetny sposób na szerzenie dobroczynności.

Pomagając tym ludziom, którzy często przebywają w twoim sąsiedztwie i nie mają domu ani rodziny, sprawia to że jesteś osobą hojną, która nie oczekuje niczego więcej niż uśmiechu. Istnieje wiele inicjatyw, które możesz podjąć i w których Twoje dziecko może pomóc, aby być hojnym i dzielić się z innymi, nie oczekując niczego w zamian.

Krótko mówiąc, jesteś największym przykładem dla swojego dziecka. Będzie robił nie tylko to, czego go nauczysz, ale także to, co zobaczy, co sprawi, że będziesz szczęśliwy.

Pomaganie innym w zespole sprawi, że w przyszłości, kiedy Twoje dziecko również będzie miało rodzinę, będzie powielało wszystkie te wartości, których go nauczyłeś i które umacniałeś przez całe jego życie. Towarzysz mu w każdym procesie, kiedy trzeba i uświadamiaj mu, że nie ma znaczenia ilu ludziom pomaga, ważne jest, że robi to z sercem. W ten sposób nauczysz go czym jest dobroczynność.