Działalność charytatywna w domu

Aby wiedzieć czym jest dobroczynność i działalność charytatywna trzeba ją zastosować w praktyce. Z pewnością nie raz słyszeliście zdanie: „Edukacja przychodzi z domu” i bez wątpienia jest to absolutna prawda. Aby dziecko mogło być hojne, pełne szacunku i odpowiedzialne poza domem i w innych sytuacjach życia codziennego, musi zacząć być takie w domu.

WOŚP – jedyna w swoim rodzaju fundacja

Naucz każde ze swoich dzieci, aby dzieliło się z rodzeństwem i innymi członkami rodziny. Czasami, z powodu wspólnego życia, dzieci zapominają o życzliwości dla najbliższych im osób. Na przykład, kiedy porządkujesz szafę i są w niej ubrania, które już nie pasują, powiedz im, że razem możecie je oddać do fundacji. W ten łatwy sposób pomożesz innym w wartościowy sposób i nie będzie Cię to wiele kosztować.

Kiedy dziecko wychodzi bawić się z przyjaciółmi, pozwól mu przynieść dodatkowe zabawki, aby wszyscy mogli się bawić. Przypomnij mu również, że nie ma znaczenia, jakiego koloru jest rówieśnik, jaki jest jego wzrost, jak mówi, czy gdzie mieszkają jego przyjaciele. Wszyscy jesteśmy tacy sami, a on może przyjaźnić się z każdym innym dzieckiem.